Vodstvo reda

V Assisiju, pri sv. Mariji Angelski pri Porciunkuli, je od 10. maja do 7. junija 2015 potekal 188. generalni kapitelj OFM. Geslo kapitlja je bilo: Bratje in manjši.

21. maja  dopoldne so provincialni ministri iz vseh provinc in drugih enot reda (98), predstavniki bratov neduhovnikov iz vseh konferenc reda (14) ter člani generalnega vodstva (10) s tajnikoma za evangelizacijo in misijone ter za vzgojo in študij, ki so bili zbrani na generalnem kapitlju, volili generalnega ministra reda manjših bratov. Za to službo je bil za naslednjih šest let ponovno izvoljen dosedanji generalni minister br. Michael Anthony Perry.

Potek volitev je vodil delegat svetega očeta, njegova eminenca kardinal Errazuriz Ossa, ki je podelil novoizvoljenemu pečat vsega reda manjših bratov.

Br. Michael Anthony Perry je 120. naslednik sv. Frančiška. Do leta 2021 bo vodil skoraj 14.000 redovnikov reda manjših bratov, ki delujejo v 120 državah sveta.

Dobrih 800 let od ustanovitve reda (1209) so bratje pri Porciunkoli (t.j. cerkvici, kjer so začetki Frančiškovega reda) obnovili svojo misijonsko zavzetost, pripravljeni srečati “nove uboge” današnjega časa in povečati svojo evangelizacijsko navdušenje, medverski in medkulturni dialog ter širitev miru.

Curriculum vitae
Provinca: Presveto Jezusovo Srce, ZDA
Rojen: 07.06.1954
Kraj rojstva: Indianapolis, ZDA
Noviciat: 25.06.1977
Prve obljube: 11.08.1978
Slovesne obljube: 10.10.1981
Posvečenje: 02.06.1984


fr-julio-bunader-aBr. Julio César Bunader je generalni vikar frančiškanskega reda. Izvoljen je bil v petek, 22. maja 2015.

Rojen je bil leta 1961 v Mendozi (Argentina). Br. Julio je bil do sedaj generalni definitor za latinskoameriško regijo. Noviciat je začel 05.03.1984, prve obljube je izrekel 27.02.1985, slovesne obljube pa 12.03.1988. V duhovnika je bil posvečen 01.05.1992. Prihaja iz province Vnebovzetja Device Marije iz Rio de la Plata v Argentini.


Generalni definitorji

V soboto, 23. maja 2015 so za obdobje šestih let izbrali naslednje brate za generalne definitorje:

Evropsko področje
br. Antonio Scabio OFM
OFM Provinca: Beneška provinca sv. Antona Padovanskega, Benetke, Italija
Rojen: 05.04.1965
Prve zaobljube: 08.09.1993
Slovesne zaobljube: 21.09.1997
Duhovniško posvečenje: 19.06.1999
Pred tem: provincialni minister in podpredsednik COMPI

br. Ivan Sesar OFM
OFM Provinca: Hercegovska provinca Marijinega vnebovzetja, Mostar, BiH
Rojen: 07.10.1967
Prve zaobljube: 15.07.1988
Slovesne zaobljube: 19.09.1992
Duhovniško posvečenje: 10.07.1994
Pred tem: profesor kanonskega prava na teološki fakulteti v Sarajevu

br. Lóránt Orosz OFM
OFM Provinca: Velika Gospa Madžarov, Budimpešta, Madžarska
Rojen: 04.09.1961
Prve zaobljube: 04.09.1988
Slovesne zaobljube: 21.09.1991
Duhovniško posvečenje: 28.05.2005
Pred tem: provincialni definitor, profesor filozofije

Latinskoameriško področje
br. Valmir Ramos OFM
OFM kustodija: Presveto Jezusovo Srce, Brazilija
Rojen: 31.05.1965
Prve zaobljube: 02.02.1990
Slovesne zaobljube: 30.04.1993
Duhovniško posvečenje: 28.01.1994
Pred tem: župnik in voditelj hiše sv. Klare v kraju Bebedouro, učitelj na teološkem tečaju v škofiji São José do Rio Preto

br. Ignacio Ceja OFM
OFM Provinca: Provinca sv. Frančiška in Jakoba, Zapopan, Mehika
Rojen: 31.08.1961
Prve zaobljube: 15.08.1982
Slovesne zaobljube: 10.04.1988
Duhovniško posvečenje: 06.07.1991
Pred tem: provincialni minister

Angleško govoreče področje:
br. Caoimhín Ó Laoide OFM
OFM Provinca: Irska provinca
Rojen: 17.11.1961
Prve zaobljube: 17.09.1980
Slovesne zaobljube: 11.08.1984
Duhovniško posvečenje: 27.3.1989
Pred tem: član stalnega sveta UFME

Afrika in Srednji Vzhod:
br. Nicodème Kibuzehose OFM
OFM Provinca: Provinca sv. Frančiška Asiškega, Nairobi, Kenija
Rojen: 09.10.1954
Prve zaobljube: 07.10.1984
Slovesne zaobljube: 27.12.1987
Duhovniško posvečenje: 31.07.1982
Pred tem: definitor

Azija in Oceanija:
br. Lino Gregorio Redoblado OFM
OFM Provinca: Provinca sv. Petra Krstnika, Quezon City, Filipini
Rojen: 25.05.1966
Prve zaobljube: 31.05.1988
Slovesne zaobljube: 23.05.1992
Duhovniško posvečenje: 22.10.1994
Pred tem: provincialni minister